Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Nowoczesne boisko „Wety” do futbolu i lekkoatletyki już otwarte

- Nowe boisko do piłki nożnej koło „Wety” i Bursy Szkolnej nr 2 to inwestycja miasta, na którą czekaliśmy chyba z ćwierć wieku, ponieważ wcześniej w tym miejscu były chwasty i krzaczory – opowiada Paweł Piwowarski, wicedyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, gdzie krajobraz zmienił się nie do poznania: wokół zielonej, sztucznej murawy boiska, pomarańczowy pas bieżni okólnej na 200 m, a przy nim bieżna prosta na 100. Do tego skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Nowy obiekt od piątku służy młodzieży.

- Jeśli prowadziliśmy zajęcia wychowania fizycznego z piłki nożnej, korzystaliśmy z pobliskiego „Orlika” przy ul. Nowogrodzkiej – kontynuuje wicedyrektor „Wety”. - Nie mieliśmy warunków do zajęć z gier zespołowych na świeżym powietrzu. Przed laty w miejscu nowo oddanego boiska było jakieś boisko trawiaste, z nieznanych mi powodów powstały tam nieużytki. Chociaż za budynkiem naszej szkoły jest kawałek placu, utwardzony asfaltem, to jest niewskazany do zajęć, ze względów bezpieczeństwa. Była też bieżnia żużlowa, czasami zwałowana; gorzej, jak ktoś się tam wywrócił... Historia świeżutkiej inwestycji jest dosyć krótka: 4. listopada przekazaliśmy cały teren pod budowę i szybko doczekaliśmy się efektu. W czwartek miało miejsce spotkanie komisji, złożonej, między innymi, z: przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Łomży, dyrekcji „Wety” i wykonawców z firmy Panorama – Obiekty Sportowe z Piaseczna, która zbudowała ten nowy obiekt. Członkowie komisji już w trakcie budowy zgłaszali uwagi co do sposobu i jakości wykonania prac, więc przy odbiorze uwag było niewiele, nie było z tym większych problemów. We własnym zakresie posadzimy trawę na ziemi, tworzącej jakby dwa półkola za bramkami i puste pasy między boiskiem a bieżnią okólną.
Oddane do użytku boisko futbolowe z wysokim siatkami, zatrzymującymi przelatującą nad bramką piłkę, stanowi pierwszy etap inwestycji miasta w obiekty sportowe dla „Wety”, w której uczy się około 500 uczniów. Jego budowa kosztowała 1 mln 358 tys. zł. Mówi się o drugim etapie budowy: na starym boisku asfaltowym miałoby powstać boisko wielofunkcyjne do piłki koszykowej, ręcznej i siatkowej. Na razie „Weta” przygotowuje się do 65-lecia Technikum Weterynaryjnego i trzeba by zdążyć z uporządkowaniem rozległego terenu na przyjazd setek absolwentów z Polski i zagranicy. W miejsce szpetnego płotu, być może, pojawi się ozdobny żywopłot, by dodawać uroku tej okolicy.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę