Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Ruszają zajęcia z robotyki i programowania w Łomży

Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do świata robotów, matematyki, chemii, fizyki, własnych gier komputerowych oraz tworzenia własnych aplikacji (programów komputerowych); pragną stworzyć dla nich Centrum Informatyczne.

Zajęcia odbywają się w formie dwóch oddzielnych paneli programowych:
Zajęcia z robotyki - są prowadzone przez firmę z Warszawy „Roboty i Spółka”, na nich „młodzi inżynierowie” uczą się, jak budować roboty, zapoznają się z pojęciami związanymi z robotyką, a przede wszystkim – wprowadzani są w fascynujący świat nauki i robotów. Zajęcia rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych, dlatego uczymy tworzenia, a nie odtwarzania. Dodatkowo rozwijają one motorykę rąk, ćwiczą pamięć, wyciszają i niwelują napięcia układu nerwowego, wspomagają ćwiczenia zalecane przy dysleksji i dysgrafii, uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia, uczą otwartości i odblokowują dzieci nieśmiałe, uczą pracy w zespole i cieszenia się sukcesami innych. Warsztaty są w podobnym stopniu kreatywne i praktyczne, przynoszą ogromną frajdę wszystkim dzieciom, niezależnie od wieku, płci, a także wcześniejszych zainteresowań – wyjaśnia Krzysztof Bieńkowski, prezes firmy.

„Roboty i Spółka” należą do Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii. To dowód na profesjonalizm oraz pełne zaangażowanie w rozpowszechnianiu nauk ścisłych i zaawansowanych technologii. „Nauka przez zabawę” - motto firmy „Roboty i Spółka”,  to sprawdzona i polecana przez psychologów metoda rozwoju i nauczania. Propozycja znanej m. in. z programów  „Dzień Dobry TVN” i „Pytanie na Śniadanie” firmy, to bogaty pakiet niepowtarzalnych zajęć edukacyjnych.

Warsztaty naukowe dla dzieci 6-15 lat, różne grupy wiekowe, różne poziomy trudności, 8 spotkań po 2h
Cena 400 zł
www.robotyispolka.pl
zapisy tel. 697 863 270

Zajęcia z programowania – to stworzona przez szkołę Młodych Programistów z Gdańska forma nauki przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 19 lat. Nauka programowania wydaje się trudna, lecz my posiadamy odpowiednie narzędzia, metody, oprogramowanie i umiejętności, aby zmienić młodych użytkowników komputerów w młodych programistów. Myślimy, projektujemy, tworzymy, a zarazem bawimy się przy pomocy nowych technologii. Jesteśmy modelowym przykładem technologicznego centrum, w którym młodzi ludzie stają się twórcami i projektantami.

Młodsze grupy wiekowe tworzą gry i animacje w odpowiednich środowiskach. Po nabyciu wiedzy i wprawy w danym języku programowania, próbują często tworzyć własne gry. Pokazujemy też, jak w całkiem prosty sposób można stworzyć grę przypominającą Minecraft, Pacman, itp.

Grupy zaawansowane uczą się zawodowych języków programowania takich jak C++, Java, PHP, Python itp, które wykorzystywane są w pracy zawodowych programistów. Przykładowo, system operacyjny Windows napisany jest w języku C++, a serwis YouTube w języku skryptowym Python. W ten sposób uczymy podstaw kodowania (programowania) oraz budowania nieco bardziej zaawansowanych aplikacji (programów).

W Szkole Młodych Programistów dzieci dodatkowo uczą się j. angielskiego, ponieważ większość języków programowania jest w nim napisana. Nauka programowania ułatwia zrozumieć matematykę, polecana jest również tym, którzy mają z nią problemy.

Na zajęciach oferujemy indywidualny tok nauczania. Każdy pracuje samodzielnie we własnym tempie korzystając z notebook’a, materiałów edukacyjnych oraz pomocy instruktora.

Zajęcia semestralne dla dzieci 8 – 19 lat, różne grupy wiekowe, różne poziomy trudności, 14 spotkań po 1,5h
Cena 700 zł
www.mlodziprogramisci.pl
zapisy tel. 697 863 270

Zapraszamy na nasze strony www, szukajcie nas na you tube i facebook’u
www.youtube.com/user/robotyispolka

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę