Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Oskarżeni o przemyt ludzi.

Sześciu mężczyzn oskarżyła łomżyńska prokuratura w sprawie przemytu do Polski Azjatów. Pięciu z nich to mieszkańcy Sejn i okolic, szósty - Wietnamczyk - jest z Warszawy. Hung Te Wu praktycznie jest mieszkańcem Warszawy, jednak w Polsce przebywa nielegalnie i to już 13 lat. Jest jedynym Wietnamczykiem, któremu prokurator postawił zarzuty. Z aktu oskarżenia wynika, że w sprowadzaniu swoich rodaków nad Wisłę uczestniczył conajmniej 45 razy. W sumie dzięki niemu znalazło się ich w naszym kraju 630. Innym oskarżonym przedstawiono podobne zarzuty. Z reguły każdy z nich brał udział w przerzucie 400 i więcej Wietnamczyków.


Przewozili oni swoimi samochodami Azjatów spod wschodniej granicy do malych miejscowości w okolicach Mińska Mazowieckiego. Następnie zabierali ich do stolicy warszawscy taksówkarze. Sprawy 10 takich taksówkarzy wyłączono do odrębnego postępowania. Poza tym cała szóstka przemytników oskarżona została o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się tym procederem. Głównymi organizatorami tej działalności byli Robert G. i Tomasz G. To oni zdaniem prokuratury kontaktowali się między innymi z Karolem B., strażnikiem granicznym, który aresztowany w tej sprawie popełnił samobójstwo w celi. Kilku z oskarżonych zdecydowało się na dobrowolne poddanie się karze. Grozi im od 8 miesięcy do 3 i pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sprawa przemytu Wietnamczyków zaczęła się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to po kolizji prywatnych samochodów, warszawscy taksówkarze musieli po nich pojechać aż w okolice Rynołt i podczas odpoczynku w lesie w okolicach Szumowa w województwie podlaskim zostali zauważeni przez policjantów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę