Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Usłyszał wyrok - musi złożyć mandat

Radny powiatu kolneńskiego Zdzisław Połoński pożegnał się z funkcją. Taką decyzję podjął Komisarz Wyborczy z Łomży Jan Leszczewski. Była konieczna, bo radny został skazany prawomocnym wyrokiem, a to oznacza utratę biernego prawa wyborczego.

Jak mówi Jan Leszczewski, radny otrzymał karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Było to przestępstwo przeciwko dokumentom.

Decyzja o wygaszeniu mandatu nie jest prawomocna, przysługuje na nią skarga do Sądu Administracyjnego. Można ją złożyć w ciągu 7 dni od otrzymania decyzji Komisarza Wyborczego. Do sądu nie wpłynęło jeszcze odwołanie radnego. Jeżeli taki dokument nie zostanie wysłany, straci on mandat ostatecznie. (pw/ary)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę