Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Sprawdzian sprawdzony

72% z polskiego, 61% z matematyki i 77% maksymalnej liczy punktów z angielskiego – to średnie wyniki szóstoklasistów z tegorocznego sprawdzianu. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wstępne informacje o wynikach sprawdzianu, który odbył się 1 kwietnia. Dziś ruszył też serwis dla uczniów umożliwiający dostęp do informacji o uzyskanych wynikach ze sprawdzianu. Aby poznać wyniki uczniów rodzice muszą podać nr PESEL oraz hasło, które kolportowały szkoły. Generalnie po raz kolejny potwierdziła się zasada, że uczniowie z większych ośrodków mają lepsze wyniki od uczniów ze wsi i małych miasteczek.

W województwie podlaskim do sprawdzianu przystąpiło 10 639 uczniów czyli 99,4% ogółu uczniów VI klas szkół podstawowych. Pozostałych 65 uczniów, którzy 1 kwietnia do egzaminów nie przystąpili, albo byli zwolnieni z obowiązku pisania go ze względu na osiągnięcia w olimpiadach, albo nie przystąpili do niego z przyczyn losowych lub zdrowotnych i oni maja go napisać w poniedziałek 1 czerwca.
Sprawdzian szóstoklasistów składał się z dwóch części. Obie części były przeprowadzone w formie pisemnej. Część pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, a druga z języka obcego nowożytnego – w przeogromnej większości angielskiego. Na rozwiązanie wszystkich zadań w arkuszu przewidziano 45 minut, przy czym we wszystkich zadaniach uczeń wybierał jedną poprawną odpowiedź.

Jak wynika z informacji przekazywanych przez OKE w Łomży za rozwiązanie zadań z zakresu języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 72% maksymalnej liczby punktów. Uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniami, które sprawdzały umiejętność wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio. Bez problemu określali temat tekstu oraz wskazywali fragment tekstu, który jest wypowiedzią narratora. Uczniowie gorzej poradzili sobie z zadaniem sprawdzającym świadomość językową. Najtrudniejsze zaś okazało się zadanie 6. - średnio zdający uzyskali za jego rozwiązanie 52% punktów).

Z matematyki uczniowie uzyskali średnio 61% maksymalnej liczby punktów. Najlepiej poradzili sobie z zadaniami zamkniętymi, które sprawdzały umiejętność posługiwania się ułamkami zwykłymi, również w kontekście praktycznym. Bez problemu odczytywali informacje przedstawione w tabeli i na rysunkach oraz właściwie wykorzystywali je do rozwiązywania zadań. Gorzej uczniowie poradzili sobie z zadaniem, które sprawdzało umiejętność posługiwania się ułamkami dziesiętnymi, a najtrudniejszym było zadanie 15., które poprawnie rozwiązało jedynie 36% uczniów.

W tym roku po raz pierwszy przeprowadzony został sprawdzian z języka obcego. Szóstoklasiści rozwiązywali zadania sprawdzające znajomość języka, którego uczyli się w szkole podstawowej jako przedmiotu obowiązkowego – za zwyczaj angielskiego. W tym wypadku średnio uzyskiwali 77% punktów.

Każdy uczeń, który przystąpił do sprawdzianu, 26 czerwca 2015 r. otrzyma zaświadczenie o wynikach, jakie osiągnął, razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej. Na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach sprawdzianu zostaną podane jego wyniki procentowe z tych egzaminów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę