Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Malarskie pory roku Bożeny Kozłowskiej

– Przyroda i piękno otaczającego świata zawsze mnie interesowały – mówi Bożena Kozłowska. – Malowanie jest dla mnie zatrzymaniem w czasie, odczuwaniem piękna wszystkimi zmysłami. Tworząc wsłuchuję się w świergot ptaków, czuję zapachy, słucham szumu drzew, chłonę tęczę barw i próbuję zawrzeć w obrazie radość, jaką niesie obserwacja natury. Najnowsze obrazy łomżyńskiej nauczycielki i zafascynowanej barwnym światem kwiatów i nadnarwiańskim krajobrazem artystki, zaprezentowano w Galerii N w Klubie Wojskowym.

Bogactwo i różnorodność ciepłych, zwykle pastelowych barw to wyróżniająca się cecha malarstwa Bożeny Kozłowskiej. I chociaż zaczynała od tkaniny artystycznej i papierowych bukietów, to już od dawna  jej główną pasją jest malowanie. Stale poszerza swe umiejętności w tym zakresie, bierze udział w plenerach, eksperymentuje z nowymi technikami i przede wszystkim wciąż maluje z niegasnącą pasją. Dlatego na ścianach Galerii N zawisły najnowsze obrazy, ukazujące pejzaże, w tym z ptakami w roli głównej, ale przede wszystkim piękno rozkwitających kwiatów.
–  Wszystkie pory roku są fajne, w  każdym czasie jest co malować, ponieważ przyroda ciągle się zmienia i jest to niewyobrażalne bogactwo  – zauważa Bożena Kozłowska. – Ale najciekawsza jest chyba dla mnie wiosna, bo ma to do siebie, że kwiaty tak szybko znikają i jest to świetny moment do ich uwieczniania, tym bardziej, że z czasem dostrzegam coraz więcej szczegółów.
Podobnie jak na swej pierwszej wystawie malarka zdecydowała się udostępnić część powierzchni ekspozycyjnej swym podopiecznym, którzy dzięki temu mogli zaprezentować w galerii prace przedstawiające różne widoki latem, jesienią i zimą.
– Umieściłam tu też prace swych uczniów z Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego przy Zespole Szkół Specjalnych – mówi Bożena Kozłowska. – Od 30 lat pracuję z niepełnosprawnymi dziećmi specjalnej troski i to wszystko się przenika, bo uczę swoich podopiecznych jak oglądać świat, jak poznawać otoczenie i sama też wiele od nich czerpię. Dlatego ta wystawa jest też pokazaniem twórczości moich uczniów i tego, że od nich też można się czegoś nauczyć!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk


Foto:
Foto: Ryszard Matuszewski, kierownik
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę