Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Fałszywi policjanci oskarżeni o kradzieże. Wartość łupu prawie 55 tys. zł

Podawali się za policjantów i przeszukiwali mieszkania swoich ofiar. Później je okradali. O takie przestępstwa białostocka prokuratura oskarżyła 6 mężczyzn. To mieszkańcy Łomży oraz Ostrowi Mazowieckiej i okolic w wieku od 24 do 53 lat.

Oskarżeni wybierali osoby, którymi interesowała się Policja w związku z handlem przemycanymi papierosami i narkotykami. Zakładali, że mogą mieć w domu sporo gotówki. Wiedzieli o nich, bo jeden z członków szajki rzeczywiście był policjantem.
Przychodzili do takich osób w kamizelkach z napisem "Policja" oraz kominiarkach i lateksowych rękawiczkach. Pokazywali podrobione postanowienia o przeszukaniu mieszkania. Gdy znajdowali pieniądze zabierali je i wydawali pokwitowanie. Kradli też biżuterię i telefony komórkowe. Wartość łupów oszacowano na prawie 55 tys. zł.
Szajka działała w Sokółce, Ostrowi Mazowieckiej i okolicach. Pięciu mężczyzn śledczy oskarżyli też o rozbój, w czasie którego ukradli 62 tys. zł. 
Sąd tymczasowo aresztował 5 oskarżonych, szósty poszukiwany jest listem gończym.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę