niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Uczeń z Zambrowa najlepszy w konkursie Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym

Karol Sakowicz z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wygrał 19. wojewódzki konkurs "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". W czwartek (19.03) w finale w Białymstoku rywalizowało blisko 20 uczniów z całego województwa. Musieli rozwiązać test i odpowiedzieć na pytanie opisowe.

Drugie miejsce zajął Rafał Kazimierczuk z Zespołu Szkół Nr 4 w Bielsku Podlaskim, a trzecie Przemysław Tryskuć z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku.

Laureat z Zambrowa mówi, że pytania nie sprawiły mu trudności. Dodaje, że od dziecka chciał zostać rolnikiem, teraz pracuje w gospodarstwie rodziców i chciałby też to robić po tegorocznej maturze.

Celem konkursu jest popularyzacja zasad bezpiecznej pracy wśród młodzieży szkół rolniczych. Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Artur Brzóska mówi, że udział w konkursie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na wsi. Wskazuje, że uczniowie, którzy brali udział w konkursie znają zasady bezpiecznej pracy i będą je przekazywać innym osobom.

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zgłoszono 1700 wypadków w rolnictwie. Według KRUS-u to o kilka proc. mniej niż w 2013 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0