Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Uczeń z Zambrowa najlepszy w konkursie Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym

Karol Sakowicz z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wygrał 19. wojewódzki konkurs "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". W czwartek (19.03) w finale w Białymstoku rywalizowało blisko 20 uczniów z całego województwa. Musieli rozwiązać test i odpowiedzieć na pytanie opisowe.

Drugie miejsce zajął Rafał Kazimierczuk z Zespołu Szkół Nr 4 w Bielsku Podlaskim, a trzecie Przemysław Tryskuć z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku.

Laureat z Zambrowa mówi, że pytania nie sprawiły mu trudności. Dodaje, że od dziecka chciał zostać rolnikiem, teraz pracuje w gospodarstwie rodziców i chciałby też to robić po tegorocznej maturze.

Celem konkursu jest popularyzacja zasad bezpiecznej pracy wśród młodzieży szkół rolniczych. Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Artur Brzóska mówi, że udział w konkursie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na wsi. Wskazuje, że uczniowie, którzy brali udział w konkursie znają zasady bezpiecznej pracy i będą je przekazywać innym osobom.

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zgłoszono 1700 wypadków w rolnictwie. Według KRUS-u to o kilka proc. mniej niż w 2013 roku.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę