Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd uniewinnił policjantów oskarżonych o niedopełnienie obowiązków

Sąd w Kolnie wydał wyrok w sprawie trójki policjantów oskarżonych o niedopełnienie obowiązków. To kolejna rozprawa w związku z kolizją, w której ponad 2 lata temu brał udział ówczesny burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz - jechał służbowym samochodem. Według prokuratury policjanci mieli niewłaściwie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, źle zbierać dowody i nie przesłuchać wszystkich świadków. Prokuratura domagała się dla wszystkich oskarżonych kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sąd był innego zdania i uniewinnił funkcjonariuszy. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak argumentowała sędzia Sylwia Owłasiuk, nie ma żadnych dowodów potwierdzających, że którykolwiek z oskarżonych umyślnie popełnił przestępstwo. Według niej nie doszło też do zaniedbań przy zabezpieczaniu samochodu czy przesłuchiwaniu świadków.

Sędzia mówiła, że policjanci obecni na miejscu zdarzenia wykonali wszystkie niezbędne czynności, dlatego nie można im zarzucić niedopełnienia obowiązków ani uznać, że działanie policjantów miało na celu utrudnienie postępowania. Według niej ich zachowanie świadczyło tylko o tym, że w związku ze zdarzeniami po kolizji, blokadą drogi, późną godziną czy intensywnością kontaktów z dyżurnym, cała sytuacja nie wyglądała tak jednoznacznie, jak to oceniała prokuratura.

Sędzia uznała, że ewentualne niedociągnięcia mogą grozić jedynie postępowaniem dyscyplinarnym, a nie odpowiedzialnością karną.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę