Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Zasłużyli na Kurpika

Główne zdjęcie
Kapela Kurpiowska (fot. ROK Łomża)

Kapela Kurpiowska Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży została uhonorowana statuetką „Kurpika”. To przyznawana już od 14 lat nagroda w utrwalaniu i krzewieniu tradycji związanych z kurpiowszczyzną.

Nagrodę przyznaje Związek Kurpiów. Jej wręczenie odbywa się podczas specjalnej gali  w Ostrołęckim Centrum Kultury. W tym roku statuetkę odebrało 10 laureatów, a wśród nich był m.in. profesor Henryk Samsonowicz oraz Kapela Kurpiowska Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Profesor nagrodę otrzymał w kategorii nauka i pióro, a „łomżyńska” Kapela Kurpiowska za ochronę dziedzictwa kulturowego.

Kapela kurpiowska  - śpiewaczka Janina Nasiadko i czterech muzykantów Antoni Nasiadko, Marek Żemek, Jan Suchodoła i Ryszard Motulewicz - to znany zespół folklorystyczny obsługujący imprezy okolicznościowe, festyny, biesiady i ogniska. Muzycy razem występują już od ponad 40 lat – zaczynali jako Kapela przy Skansenie Kurpiowskim. W repertuarze mająa pieśni i utwory regionu kurpiowskiego: polki, oberki, okrąglaki, fafur, olender, stara baba, powolniaki, ale także przyśpiewki weselne i biesiadne z różnych regionów oraz utwory taneczne.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę