Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jako noworodki trafiły do innych rodzin - teraz mimo przedawnienia sprawy - walczą o wysokie odszkod

Kobiety które jako noworodki zostały zamienione w łomżyńskim szpitalu walczą o wysokie zadośćuczynienie. Sąd pierwszej instancji uznał jednak, że nie dostaną pieniędzy z uwagi na przedawnienie. W piątek (27.02) sprawą zajmie się Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Pokrzywdzone urodziły się w grudniu 1950 roku w nieistniejącym obecnie szpitalu św. Ducha w Łomży. Jedna miała siostrę bliźniaczkę, która po zamianie trafiła do zupełnie innej rodziny. Wszystkie trzy dziewczynki uczyły się razem w szkole i zostały bliskimi koleżankami.

Widziały, że dwie z nich - które wychowywały się w różnych rodzinach - są do siebie bardzo podobne. Wówczas jednak nie przyszło im do głowy, że to one są biologicznymi siostrami.

Badania genetyczne zrobiły dopiero parę lat temu i od razu wniosły pozew do sądu. Zamienione kobiety żądają po 500 tys. zł, a ich rodzeństwo - cztery inne osoby - po 250 tys.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę