Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Po władzę w... Łomży

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent elekt

- „To początek drogi do normalności” - mówił Mariusz Chrzanowski, wybrany na prezydenta Łomży, podczas pierwszej sesji nowej Rady Miasta Łomża. Tuż przed sesją Chrzanowski odebrał z rąk sędzi Joanny Rawy, przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej, zaświadczenie o wyborze na urząd prezydenta Łomży. Na pierwszej sesji nowej Rady Miasta Łomża nie pojawił się dotychczasowy prezydent Mieczysław Czerniawski. Po złożeniu przysięgi nowi radni Łomży mieli wyłonić prezydium Rady. Na przewodniczącego RM zgłoszono Wiesława Grzymałę z PiS, oraz Hankę Gałązkę (ŁNM), która jako najstarszy radny prowadziła obrady. Grzymała się zgodził, Gałązka nie, po czym, na wniosek kilku radnych, zarządziła 20 minut przerwy na „ustalenia”. Po wznowieniu obrad przewodnicząca poinformowała, że obrady pierwszej sesji zostają przerwane do najbliższej środy do godziny 10. Gałązka mówiła, że tego typu wniosku nie trzeba nawet głosować przeciwko czemu protestowali radni PiS. Ostatecznie po kilku minutach, zarządziła głosowanie - większość, 18 radnych, było za przerwaniem sesji.

Nim rozpoczęły się obrady miejskich radnych Mariusz Chrzanowski podziękował mieszkańcom za wsparcie, którego doświadczył w ostatnim czasie.

- Cieszę się z sukcesu. To wielkie zobowiązanie. Ponad 11 tysięcy osób, które oddały na mnie głos to zobowiązanie do ciężkiej pracy i zobowiązanie do wsłuchiwania się w głos mieszkańców – mówi Chrzanowski podkreślając, że „chce być prezydentem blisko ludzkich spraw”. - Dla mnie sukces będzie jak za 4 lata uda się zrealizować program. To początek drogi do normalności.

Chrzanowski mówił, że wynik wyborów to dowód na to, że mieszkańcy Łomży oczekują zmian. Mówił, że jako prezydent „nie będzie się zamykał”, a „ratusz będzie otwarty”. Podkreślał, że samorząd Łomży to nie tylko prezydent miasta, ale i Rada Miasta, po czym zwracał się do radnych o wsparcie „abyśmy mogli normalnie się rozwijać”.

Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent elekt
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę