Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyczka opadła

W nocy poziom wody w tej rzeczce opadł o około metr. Tam gdzie wczoraj było zalane Wody Łomżyczki wróciły już do koryta. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków ochłodzenie, które wieczorem dotarło nad region powstrzymało roztopy. Dzięki temu nadmiar wody w Łomżyczce zdążył odpłynąć do Narwi nim przekroczył stany wały przeciwpowodziowe w okolicach osiedla „Maria”.

Tam gdzie w piątek Łomżyczka wylała – tj. pomiędzy ulicami Spokojną (od torów kolejowych) i Wojska Polskiego w sobotę rano wody już nie było. Poziom rzeczki w ty miejscu obniżył się o kilkadziesiąt centymetrów.

porównaj zdjęcia:
* stan wody w piątek o godz. 8.00
* stan wody w piątek o 13.00
* stan wody w sobotę o 9.00

Mróz, który na kilka dni ma powstrzymać gwałtowne roztopy najprawdopodobniej uchronił południowo-zachodnią część miasta przed prawdziwą powodzią – twierdza strażacy. Teraz woda z rzeczki spokojnie spływa do Narwi. Kolejne ocieplenie juz nie będzie takie groźne, bo przez ostatnie trzy dni stopiła się zdecydowana większość zgromadzonego śniegu.

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łomży dodaje, że pracy mają mniej także strażacy. O ile w czwartek i piątek często byli wzywani do wypompowywania wody z piwnic i niskich garaży, dziś wezwań takich nie ma.

Tymczasem jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku minionej doby stan Narwi podniósł się w Wiźnie o 28 cm, w Łomży o 16 cm, a w Nowogrodzie o 21 cm.

zobacz:
* Woda rośnie w oczach (godz. 13.00)
* Zobacz: Wody coraz więcej... Łomżyczka wylała (godz. 8.30)
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę