Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Wody coraz więcej... Łomżyczka wylała

Kilkudniowa odwilż i padający deszcz doprowadziły do tego czego się obawiano. Woda zalewa niżej położone posesje, piwnice i garaże. W Łomży w jednym miejscu z koryta wystąpiła już Łomżyczka – za zwyczaj mała rzeczka, która przepływa przez południowo - zachodnią część miasta. W wodzie są już magazyny firmy Terrazyt przy ul. Spokojnej. Woda podchodzi także pod posesje pomiędzy ulicami Spokojną i Wojska Polskiego.

Niemniej jak podkreśla Krzysztof Wróblewski z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łomży póki co osiedla mieszkaniowe “Maria” nie zostały zalane. Tam Łomżyczka do przekroczenia granicy wałów ochronnych ma jeszcze około 10 cm. Pewnym niebezpieczeństwem jest natomiast cofnięcie się jej wód do kanałów deszczowych - w ten sposób woda mogłaby ominąć wały przeciwpowodziowe.
Ratusz zapewnia, że jest przygotowany na taki rozwój sytuacji i ewentualną powódź. Przygotowano m.in. 5 tys. worków oraz wystarczające zapasy piasku.

Wczoraj przez cały dzień strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wzywani byli do wypompowywania wody z zalanych piwnic. W sumie takich zgłoszeń było 23. Dziś prawdopodobnie będzie ich jeszcze więcej.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę