Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Woda rośnie w oczach

Tak mówi Krzysztof Wróblewski z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wody w Łomżyczce jest coraz więcej coraz więcej posesji jest zalanych i coraz więcej bezpośrednio zagrożonych zalaniem. Kilka minut przed 13-tą Wróblewski przyznał, że niebezpieczeństwo podtopienia realnie jest już nawet na osiedlu domków jednorodzinnych „Maria”. Z powodzią walczą juz służby miejskie przy ulicach Jasnej, Cichej i na posesji przy ul Poznańskiej 7.

W ciągu ostatnich 5 godzin poziom Łomżyczki podniósł się o co najmniej kilkanaście centymetrów i wody wciąż przybywa. W Miejskim Sztabie Przeciwpowodziowym liczą, że zapowiadane przez synoptyków ochłodzenie przyjdzie szybko, a mróz skutecznie spowolni dopływ wody do rzeczki. Na razie jednak pracownicy MPGKiM-u ustawiają prowizoryczne zapory z worków z piaskiem chroniące domy przy ulicy Jasnej i Chciej na południowym zachodzie miasta.

Wody coraz więcej jest także we wszystkich rowach i kanałach, a także w Narwi. W ciągu ostatniej doby poziom głównej rzeki w regionie wzrósł o 26 cm – to na stanowisku w Łomży i o 28 na stanowisku w Wiźnie.

Woda w całym regionie wdziera się do piwnic niżej położonych domów. Strażacy z KM PSP niemal bez przerwy wzywani są do wypompowywania wody. Wczoraj przez całą dobę takich zgłoszeń było 23 dziś już co najmniej 10 – przyznaje dyżurny PSP w Łomży.

Zobacz: Wody coraz więcej... Łomżyczka wylała (sytuacja godz. 8.30)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę