Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

SKO o karach za wycinkę drzew

Najpierw była drakońska kara - teraz władze Grajewa łagodzą stanowisko. Trzy kobiety w podeszłym wieku najprawdopodobniej nie będą musiały płacić ponad 340 tysięcy złotych kary za to, że ktoś nielegalnie wyciął drzewa z ich posesji. Po stronie ukaranych kobiet stanęło Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży, które w wielostronicowym uzasadnieniu wykazały liczne uchybienia decyzji grajewskich władz. Między innymi wytknięto burmistrzowi wydawanie decyzji na podstawie „przypuszczeń (…) czy też domniemania (…), że drzewa zostały usunięte za wiedza i zgodą właścicieli.”.

Grajewscy urzędnicy przyznają, że ustanowiona kara jest nieadekwatna do przewinienia, ale ich zdaniem takie działania nakazywało im prawo. Teraz - po decyzji SKO - deklarują, że zrobią wszystko, by karę umorzyć - mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Grajewie Bogdan Wojsławowicz.

Podobnymi sprawami kilka miesięcy temu zajmował się Trybunał Konstytucyjny. Uznano, że tak wysokie kary są niezgodne z prawem i nakazano zmianę przepisów. Sejm ma na to półtora roku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę