Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zmiany z egazminach teoretycznych na prawo jazdy

Kolejne zmiany w egzaminach teoretycznych na prawo jazdy. Zmieniła się baza pytań, które system losuje podczas testów. Usunięto część pytań, które były niejasno sformułowane, w zamian jest 600 nowych. Zmiany zostały wprowadzone we wszystkich ośrodkach w tym samym czasie - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, Mirosław Oliferuk.

Zmiany w bazie miały wpływ na to ile osób zdaje egzamin teoretyczny. Według danych z łomżyńskiego WORD, do tej pory było to ponad 40 procent zdających. Pierwszego dnia po wprowadzeniu zmian było to ponad 10 procent mniej.

Dyrektorzy WORD-ów uważają, że baza danych została zmieniona wbrew obowiązującemu prawu. Powołują się na art 56 ustawy o kierujących pojazdami, który mówi, że to dyrektorzy ośrodków organizują egzaminy i to oni powinni ostatecznie akceptować bazy pytań. Tymczasem Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, która zarządza bazą zrobiła to bez konsultacji.

Rzecznik prasowy PWPW, Arkadiusz Słodkowski jest zdania, że wspomniany artykuł nie określa dokładnie, że to dyrektorzy mają zatwierdzać pytania na egzamin. I dlatego wprowadzone zmiany są zgodne z prawem.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę