Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Zambrów. Radni wygasili mandat jednego ze swoich kolegów

Radny z klubu "Razem", który wszedł w skład rady miejskiej w kwietniu ubiegłego roku, sam zrezygnował z funkcji, po tym jak pojawiły się kontrowersje w sprawie jego oświadczenia lustracyjnego.

Oddział IPN poinformował, że Sąd Okręgowy w Białymstoku wszczął postępowanie w tej sprawie, ponieważ pojawiły się wątpliwości czy oświadczenie, w którym poinformował on o nieutrzymywaniu kontaktów ze służbą bezpieczeństwa. Zanim sprawą zdążył zająć się sąd, były już radny, a jednocześnie prezes jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w Zambrowie, złożył pisemną rezygnację z mandatu. Powodem tej decyzji - jak stwierdził w piśmie do przewodniczącego rady - była "nagonka polityczna", która rozpoczęła się na niego po informacji IPN.

Niezależnie od decyzji zambrowskiej rady, sąd będzie kontynuował postępowanie sprawdzające oświadczenie.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę