Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
22. Marca 2004 21:59

Niechciane Stawiski

Pod takim tytułem ukazał się artykuł w Kurierze Porannym opisujący dlaczego KS Stawiski wycofał się z wiosennej rundy rozgrywek IV ligi Piłki Nożnej.
poniżej punblikujemy obszerne fragmenty artykułu.

"(...)Mimo dobrych wyników w rundzie jesiennej IV ligi podlaskiej władze klubu KS Stawiski zdecydowały się wycofać zespół z dalszej fazy rozgrywek. Powodem jest brak wsparcia i nieprzychylność dla piłki seniorskiej władz miasta.
– Cztery razy zapraszaliśmy burmistrza na spotkanie, jednak ani razu nie przyszedł. W poprzednim roku z kasy miejskiej i środków pochodzących z komisji przeciwalkoholowej dostaliśmy w sumie 27 tys. złotych. Teraz zaproponowano nam zaledwie 4 tys. Za taką kwotę utrzymanie drużyny w IV lidze jest niemożliwe – powiedział Kazimierz Żochowski, prezes klubu. – Na siłę nie będę nikogo uszczęśliwiał. Burmistrz i rada miasta stanowczo stwierdzili, że nie potrzebują tego zespołu – dodał.

Z piwem i bez biletu
Zespół KS Stawiski po długiej nieobecności na mapie piłkarskiej odrodził się sześć lat temu. Od trzech lat seniorzy z coraz lepszym skutkiem występowali na poziomie IV ligi. Klub był wizytówką miasta, które dzięki piłkarzom stało się szerzej znane na Podlasiu.
– Bardzo żałuje włożonej pracy i jest mi przykro, że nikt tego nie docenił. Jestem zbulwersowany decyzją burmistrza. W każdym roku nasz zespół prezentował się coraz lepiej. Mieliśmy plany wzmocnienia składu, który z powodzeniem mógłby walczyć o jeszcze wyższe miejsce. Teraz wszystko upadło. Nie chcę już nigdy więcej mieć z tym wszystkim nic wspólnego – powiedział Mirosław Domicz, kierownik klubu. – Dokładałem do tego interesu własne pieniądze i przy większym wsparciu miasta dalej bym to robił. Nie zamierzam jednak narażać się ludziom. Wszyscy obiecali pomoc, a przychodzili na mecze z piwem w torbie i bez biletu – dodał Żochowski. (...)"


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę