Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego

Dla 379 tysięcy uczniów trzecich klas gimnazjum to będzie najważniejsze wydarzenie w ich edukacyjnym życiu. O 9:00 zaczną pisać pierwszy egzamin gimnazjalny. W województwie podlaskim przystąpi do niego około 12 tysięcy uczniów. Na początku uczniowie zmierzą się z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na jego rozwiązanie będą mieć 60 minut. Po godzinnej przerwie, o 11:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Na jego napisanie uczniowie będą mieć półtorej godziny.

W czwartek (24.04) gimnazjalistów czekają kolejne egzaminy. O 9:00 rozpocznie się godzinny test z przedmiotów przyrodniczych. O 11:00 trzeba będzie rozwiązywać zadania z matematyki. Uczniowie będą mieć na to 90 minut.

Trzeci dzień egzaminów to testy z języka obcego. O 9:00 napiszą egzamin na poziomie podstawowym z jednego, wybranego przez siebie języka: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Ta część dotyczy tych gimnazjalistów, którzy danego języka zaczęli uczyć się w gimnazjum. Jeżeli jest to jednak kontynuacja nauki ze szkoły podstawowej, wtedy uczeń musi też napisać egzamin na poziomie rozszerzonym. Ten rozpocznie się o 11:00. Oba poziomy egzaminów z języka obcego trwają 60 minut.

Wyniki z egzaminu gimnazjalnego są ważne dla przyszłości edukacyjnej uczniów. Będą one brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę