Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ratusz potwierdza - zabrakło miejsc w przedszkolach

- W roku szkolnym 2014/2015 zapewniliśmy miejsca dla odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego wszystkim 5 i 6- latkom. W pozostałych grupach wiekowych nie wszystkie 3 i 4-latki objęte zostały opieką przedszkolną - przekazuje ratusz w oficjalnej informacji po naborze do przedszkoli. - Zabrakło miejsca w przedszkolach wskazanych przez rodziców w naborze elektronicznym dla 58 czterolatków i 53 trzylatków – podaje Łukasz Czech z ratusza informując, że, pozostały jeszcze 62 wolne miejsca w publicznym przedszkolu „Pinokio”. To założone przed rokiem przedszkole „na Bawełnie”, które prowadzone jest przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej.

W sumie w publicznych szkołach podstawowych i przedszkolach na rok szkolny 2014/2015 przygotowano 1802 miejsca dla przedszkolaków. 
- W naborze elektronicznym przyjętych zostało: 229 sześciolatków urodzonych w II połowie 2008 r. (dzieci urodzone w I połowie 2008 roku objęte są obowiązkiem szkolnym), 553 pięciolatków, 424 czterolatków, 338 trzylatków oraz 119 przedszkolaków młodszych niż 3 lata – czytamy w informacji przygotowanej przez pracowników Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży. - Ratusz podkreśla, że ustawa obliguje samorządy do zapewnienia miejsc dla dzieci w wieku 5 lat dla odbycia rocznego przygotowanie przedszkolnego. Natomiast dzieci w wieku 3 i 4 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu odpowiednio: 4-letnie od 1 września 2015 r., 3-letnie od 1 września 2017 r. 
- Zapewnienie miejsc w przedszkolach dla poszczególnych grup wiekowych jest więc obowiązkiem samorządu rozłożonym na najbliższe lata – przekazuje ratusz zaznaczając, że chciałby osiągnąć ten cel przed wyznaczonymi terminami. - Od 1 września 2015 r. wszystkie sześciolatki znajdą się w klasach pierwszych w szkołach podstawowych, zwalniając w przedszkolach miejsca dla 3 i 4-latków. W perspektywie 2015 r. możemy jako samorząd spełniać obowiązki ustawowo rozłożone do roku 2017 r. tj. zapewnić miejsca dla wszystkich 3 i 4-latków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę