Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Blokada dróg przez rolników

Rolnicy niezadowoleni z wycen gruntów pod budowę obwodnicy Augustowa zablokują w poniedziałek (24.02) drogi krajowe nr 61 i nr 8 przy rondzie w Augustowie. Blokada ma trwać 3 godziny - poinformowali organizatorzy protestu. Jak poinformował Michał Szczepański, jeden z organizatorów blokady, niezadowoleni z wycen swoich gruntów mieszkańcy gmin Augustów i Raczki będą protestowali na rondzie w Augustowie od strony Białegostoku. Rondo łączy dwie drogi: z Białegostoku do Augustowa i z Łomży do Augustowa. Protest odbędzie się w godz. 10:00 - 13:00.

Mieszkańcy gmin Augustów i Raczki uważają, że wyceny ich nieruchomości zostały zaniżone przez rzeczoznawcę. Grunty niektórych osób rzeczoznawca wycenił poniżej 40 tys. zł za hektar, a inne grunty tej samej klasy były wycenione nawet po 140 tys. zł. "Powodem tej blokady jest to, iż pomimo złożonych obietnic przez ministerstwo transportu nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów odnośnie uzyskania zagwarantowanego konstytucją słusznego odszkodowania. Wielokrotnie podnoszone przez rolników argumenty dotyczące nieprawidłowości w operatach szacunkowych będących podstawą ustalenia wysokości odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości wciąż pozostają bez odpowiedzi" - napisała w informacji Jolanta Harasim z Komitetu Protestacyjnego Gmin Augustów i Raczki.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podlaskiego Joanna Gaweł, w związku z budową obwodnicy wydano 466 decyzji odszkodowawczych, ale od 128 mieszkańcy się odwołali do ministra infrastruktury i rozwoju. Minister dotychczas rozpatrzył cztery odwołania. W odniesieniu do dwu spraw utrzymał w mocy rozstrzygnięcia wojewody podlaskiego, a w stosunku do dwu uchylił decyzje i przekazał je do ponownego rozpatrzenia.

"Obecnie czekamy na rozstrzygnięcia ministra w stosunku do pozostałych odwołań. Wojewoda zwracał się i do ministra i do pani premier z prośbą o przyśpieszenie rozpatrywania odwołań" - powiedziała Joanna Gaweł.

Prace przy budowie obwodnicy Augustowa trwają. Grunty rolników zostały już przejęte przez Skarb Państwa. Obwodnica będzie mieć 34,2 km długości, jej budowa ma się zakończyć jesienią 2014 r.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę