Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Z zapomnianych grobów do miejsca pamięci

Doczesne szczątki trzech żołnierzy 71. Pułku Piechoty chcą przenieść do żołnierskiej mogiły zbiorczej władze Zambrowa. W mogile żołnierzy Wojska Polskiego na cmentarzu komunalnym spoczywa 47 żołnierzy, z czego 23 niezidentyfikowanych.

Pod Pomnikiem Wojska Polskiego na cmentarzu spoczywa 47 żołnierzy, którzy polegli w bitwie o Zambrów 11. września 1939 r. 24 z nich udało się zidentyfikować i ich nazwiska widnieją na tablicy. Władze miasta chcą dopisać do tej listy jeszcze 3 nazwiska żołnierzy, którzy zmarli wcześniej, jednak - jak wynika z napisów na ich grobach - również służyli w 71. Pułku Piechoty. Ponieważ byli towarzyszami broni poległych, władze Zambrowa uważają, że należy im się spoczynek w miejscu, które otaczane jest szczególną troską władz i mieszkańców miasta, tymczasem ich groby pozostają zapomniane.

Ekshumacja jest planowana na wiosnę.

Jak wyjaśnia burmistrz Kazimierz Dąbrowski, to element porządkowania cmentarza komunalnego. Jeszcze w tym roku pojawi się na nim 180 nowych kwater, utwardzone zostaną alejki i przebudowana szpecąca otoczenie kaplica.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę