Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Wokalne talenty z Łomży

Główne zdjęcie
Magdalena Kocoń - zwyciężczyni

Magdalena Kocoń z Łomży zwyciężyła w XXI Giełdzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczennica drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego triumfowała zarówno w kategorii piosenki anglojęzycznej jak i szkół średnich. Równie dobrze wypadli inni reprezentanci Łomży, którzy zdecydowanie przeważali w większości kategorii. – Już w tamtym roku poziom był bardzo wysoki, ale w tym, szczególnie grup starszych, był jeszcze lepszy! – ocenia przewodniczący jury Waldemar Chyliński. – W każdej kategorii można było znaleźć prawdziwe diamenty, niektóre już bardzo oszlifowane, jak Laura Narolewska czy Magdalena Kocoń. Magdalena śpiewa bardzo pięknie, doskonale interpretuje tekst i to ona była zwyciężczynią tego całego dnia!

Młodzi wokaliści rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. Już pierwsza odsłona konkursu pokazała, że walka o nagrody będzie przebiegać pod dyktando uczestników zajęć wokalnych w Regionalnym Ośrodku Kultury i Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Najlepiej po angielsku zaśpiewała Magdalena Kocoń ze studia wokalnego eMDeK, oczarowując jury mistrzowską interpretacją ballady „I Can’t Make You Love Me”. W bardzo licznie obsadzonym konkursie szkół podstawowych klas I –III oraz IV – VI też obyło się bez niespodzianek, bowiem tu zwyciężyły Natalia Puławska (MDK-DŚT, w ubiegłym roku wyróżniona) oraz triumfująca po raz drugi z rzędu Laura Narolewska (ROK). – Laura Narolewska jest dopiero w 5. klasie i już śpiewa zawodowo! – mówi Waldemar Chyliński. – To dziewczynka, która ma już taki warsztat wokalny, że dużo starsi wokaliści mogliby jej pozazdrościć umiejętności. A do tego ma niezwykły talent!
Równie licznych jak Laura konkurentów do nagrody, bo aż 24 osoby, musiała pokonać zwyciężczyni kategorii gimnazjalnej Julia Przestrzelska (ROK Łomża, w roku ubiegłym druga). Był to niejako wstęp do najbardziej emocjonującej rywalizacji w kategorii szkół średnich. Tu poziom był tak wysoki, że jury nagrodziło i wyróżniło wszystkich 9. uczestników. Triumf Magdaleny Kocoń, śpiewającej piosenkę „Rozmowa nocą” był jednak bezdyskusyjny, dlatego utalentowana wokalistka do II miejsca w przeglądzie w roku 2011 i III w roku ubiegłym dołączyła dwa pierwsze w tegorocznym konkursie.
– Kiedy śpiewam nie myślę o tym żeby zdobywać nagrody – mówi Magdalena Kocoń. – Najważniejsze w konkursach jest dla mnie to żeby się sprawdzić, zobaczyć jak widzą mnie inni, sam występ też jest cudownym doświadczeniem. Czasem jestem nawet bardziej zadowolona kiedy zaśpiewam dobrze, ale nie dostanę nagrody, bo jurorom się nie spodobało, ale był wysoki poziom.
Odnosząca także liczne sukcesy w konkursach recytatorskich, interesująca się również teatrem, Magdalena jest doskonałym przykładem prawidłowego artystycznego rozwoju i coraz częściej z powodzeniem śpiewa wymagający, balladowo - jazzowy repertuar. 
– Najważniejsze jest to żeby się otworzyć, zacząć śpiewać inaczej – mówi Magdalena Kocoń. – Bo śpiewa się do pewnego momentu, potem osiąga się czystość śpiewania, pewną łatwość. 
A potem to jest już inna bajka – interpretacja i jeśli ktoś tego nie robi, to zatrzymuje się w miejscu. Dlatego trzeba sięgać po różne piosenki, z ambitniejszym tekstem, nie tylko te popowe czy radiowe przeboje!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Wyniki XXI Giełdy Piosenki:
W kategorii piosenki anglojęzycznej:
I miejsce – Magdalena Kocoń – MDK-DŚT 
Wyróżnienia:
Wiktoria Perzanowska – ROK Łomża 
Joanna Pyskło – PG Miastkowo 
W kategorii klas I-III szkoły podstawowe: 
I miejsce – Natalia Puławska – SP nr 7, MDK-DŚT
II miejsce – Weronika Łada – SP nr 5 
II miejsce – Kamila Dymek – SP nr 10 
Wyróżnienia: 
Anita Steczkowska – ROK Łomża 
Paulina Chyl – SP nr 4 
Maja Męczkowska – Studio Śpiewam
W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowe: 
I miejsce - Laura Narolewska – SP nr 10, ROK Łomża 
II miejsce – Zofia Borkowska – SP nr 5
III miejsce – Iza Modzelewska – SP nr 5 
Wyróżnienia: 
Damian Śliwiński – ROK Łomża
Zuzanna Sawicka – SP w Wiźnie
Igor Kaliś – SP nr 10
Emilia Sobocińska - MDK-DŚT
Kategoria gimnazjum: 
I miejsce - Julia Przestrzelska – ROK Łomża 
II miejsce – Malwina Cholewicka - MDK-DŚT 
III miejsce – Wiktoria Perzanowska – ROK Łomża 
III miejsce – Joanna Pyskło – PG Miastkowo 
Wyróżnienia:
Przemysław Piotrowski – MDK-DŚT
Mateusz Krakowiecki – PG 1 Łomża, ROK Łomża
Ewelina Duchnowska – PG Jedwabne
Marlena Pieńkowska – PG Piątnica, ROK Łomża
Kategoria szkoły średnie:
I miejsce – Magdalena Kocoń – MDK-DŚT
II miejsce – Przemysław Bazydło – ROK Łomża
II miejsce – Kamil Kowalczyk – MDK-DŚT
III miejsce – Aleksandra Narolewska – ROK Łomża 
III miejsce – Katarzyna Borkowska – ROK Łomża 
Wyróżnienia:
Laura Kończyk – MDK-DŚT
Alicja Weydmann – ROK Łomża 
Patrycja Samul – GOK Zbójna
Karolina Grala – ROK Łomża

210204100642.gif
Foto: Magdalena Kocoń - zwyciężczyni
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę