Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

"Pióro Raginisa" dla poety

Wieczne pióro, identyczne jak to używane przez majora Władysława Raginisa, odebrał poeta Tadeusz Mocarski. Autora "Poematu o bohaterskiej obronie reduty Wizna pod dowództwem kpt. Władysława Raginisa" uhonorowało w ten sposób Stowarzyszenie Wizna 1939 i Fundacja "Honor Ojczyzna".


Jak mówi honorowy prezes Stowarzyszenia, Dariusz Szymanowski, poemat długo funkcjonował w świadomości i był cytowany przy różnych okazjach jako dzieło anonimowe. Dlatego, kiedy poznano jego autora, od razu pojawił się pomysł, żeby go uhonorować w szczególny sposób.

Stowarzyszenie odnalazło we Wrocławiu egzemplarz pióra z limitowanej serii - identycznego jak to, które znaleziono podczas ekshumacji mogiły Władysława Raginisa i postanowiono, że to ono będzie nagrodą dla literata.

Tadeusz Mocarski podczas uroczystości wręczania mu "Pióra Raginisa" przypomniał, że poemat, dzięki któremu otrzymuje tę nagrodę został już zauważony prawie 40 lat wcześniej - przyniósł autorowi drugą nagrodę w poetyckim konkursie ogłoszonym w rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem. (ad/kjs)

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę