Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

PWSIiP w kategorii „B”

Główne zdjęcie
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości z Łomży

Po raz pierwszy, według nowych zasad, uczeni ocenili potencjał jednostek naukowych w Polsce. Naukowcy, wchodzący w skład Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, kompleksowo analizowali i porównywali dorobek naukowy wydziałów, instytutów naukowych i badawczych nadając ponad 960 jednostkom odpowiednią kategorię. Na liście uznanych znalazła się także jedna łomżyńska uczelnia - Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości z Łomży, która w otrzymała kategorię „B”. - Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się swoją ciężką pracą w uzyskaniu tego sukcesu – napisał dr hab. Robert Charmas, rektor PWSIiP w Łomży w liście do pracowników i studentów uczelni. - Tylko dwie Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe, z istniejących 36, otrzymały taką kategorię.

Przyznana kategoria uczelniom to jak podkreśla Ministerstwo Nauki „miernik ich sukcesów badawczych”
- Ocena parametryczna jednostek naukowych miała na celu wyłonienie czterech grup w kategorii A+, A, B, C pod względem jakości prowadzenia badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych – mówi prof. Maciej Zabel, przewodniczący KEJN. – Im wyższa kategoria, tym większa dotacja na badania statutowe i możliwości występowania o środki unijne. Kategorię „A+” uzyskała elita naukowa, a dla kategorii „C” to silne ostrzeżenie wymuszające zintensyfikowanie badań i restrukturyzację. Takie podejście jest ważne szczególnie w okresie dużej konkurencji międzynarodowej i trudnej sytuacji budżetowej. (źródło: www.nauka.gov.pl)

Charmas: To nasz sukces
Robert Charmas, rektor PWSIiP w Łomży podkreśla, że przyznana uczelni, która w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia, kategoria “B” to ogromny sukces. 
- Niespełna rok temu zdecydowaliśmy, aby jako jedna z nielicznych uczelni z grupy Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych poddać się parametryzacji mimo, że w zamyśle ustawodawcy PWSZ-ty miały być tylko jednostkami dydaktycznymi bez żadnego elementu finansowania badań naukowych zawartego w algorytmie przyznawania dotacji podstawowej (w przeciwieństwie do Państwowych Uczelni Akademickich tj. uniwersytetów, politechnik czy akademii) – napisał rektor w liście adresowanym do pracowników i studentów uczelni. - Podejmując to wyzwanie kierowaliśmy się zasadą, która jest bezdyskusyjna: nie można prowadzić zajęć dydaktycznych na wysokim poziomie bez prowadzenia badań naukowych. Cztery lata temu postanowiliśmy „pójść pod prąd” aktywując i wspierając pracowników naszej uczelni w badaniach naukowych. Dzisiaj efektem jest wynik parametryzacji - kategoria B, która pozwala na otrzymywanie środków budżetowych na badania naukowe. 
Tylko dwie Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe, z istniejących 36, otrzymały taką kategorię. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się swoją ciężką pracą w uzyskaniu tego sukcesu. Składam im serdeczne gratulacje. Sukces jest tym większy, że zgodnie z planami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jednostki naukowe, które posiadają kategorię B lub wyższą będą miały zdecydowanie większe możliwości w pozyskiwaniu środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Jeszcze raz gratulując całej społeczności Akademickiej chcę podkreślić, że po raz pierwszy w historii Łomży uczelnia wyższa posiada taką kategorię naukową, która pozwala na finansowanie badań naukowych ze środków budżetowych.

200829104429.jpg
cz
wt, 01 października 2013 16:30
Data ostatniej edycji: śr, 02 października 2013 13:56:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę