Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaski Dzień Kukurydzy

Ponad 110 odmian kukurydzy można było obejrzeć i porównać na polach doświadczalnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego podczas Dnia Kukurydzy. Dla odwiedzających przygotowano specjalny pokaz zbioru kukurydzy wysiewanej pod folią. Prezentowane były też maszyny do zbioru i przetwarzania kukurydzy w sposób standardowy. Na polach doświadczalnych Ośrodka rozegrany został natomiast finał Wojewódzkiego Konkursu Orki, w którym zmierzyli się zwycięzcy etapów rejonowych.

O tym, jak ważna jest kukurydza dla podlaskich gospodarstw, z których większość nastawiona jest na produkcję mleka, może świadczyć fakt, że w ciągu ostatnich 10 lat obszar obsiewany tą rośliną wzrósł dwukrotnie i wynosi teraz ponad 70 tys. hektarów. Dlatego też Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przygotował też specjalistyczne wykłady i pokazy dotyczące kukurydzy.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę