Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dzikie kolonie (...w Łomży)

Ponad 160 turnusów w województwie podlaskim, na których wypoczywało prawie 8 tysięcy dzieci i młodzieży, skontrolowali inspektorzy sanepidu w pierwszym miesiącu wakacji. "Stwierdziliśmy nieprawidłowości" - mówi kierownik oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży Elżbieta Kamińska. Na przykład w czterech przypadkach wypoczynek odbywał się na tzw. turnusach dzikich, czyli nigdzie niezgłoszonych. Były to dwa turnusy w Łomży i po jednym w Białymstoku i Hajnówce.

W kolejnych pięciu przypadkach inspektorzy stwierdzili uchybienia. Na trzech turnusach w powiecie augustowskim nie zapewniono odpowiednich warunków sanitarno-higienicznych, a na dwóch w powiecie białostockim pracownicy nie mieli aktualnych badań lekarskich.

Inspektorzy podczas kontroli zbierali też informacje na temat stanu zdrowia uczestników kolonii i obozów. Stwierdzili 25 infekcji górnych dróg oddechowych, 27 urazów rąk i nóg, a w Wasilkowie objawy zatrucia pokarmowego u 39 osób, z których 3 trafiły do szpitala.

Kontrole nadal trwają. Zauważone nieprawidłowości rodzice mogą zgłaszać w sanepidzie, a to, czy organizator zgłosił kolonię i obóz do rejestru, można sprawdzić w kuratorium oświaty.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę