Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wiosna lepsza niż jesień? ŁKS przygotowuje się do wiosennej rundy rozgrywek III ligi.

Główne zdjęcie
Tadeusz Gaszyński
trener ŁKS Łomża

W piątek zespół ŁKS Łomża wyjechał na trzydniowe zgrupowanie do Wilna, w trakcie którego rozegramy dwie gry kontrolne na pełnowymiarowym boisku pod dachem. Przeciwnikiem łomżan będzie ósmy zespół litewskiej pierwszej ligi FC Vilnius. ŁKS w ten sposób przygotowuje się do wiosennej rundy rozgrywek, która zaczyna się już 12 marca. Trener Tadeusz Gaszynski, który dokonał kilku istotnych zmian w składzie drużyny jest dobrej myśli i dodaje: „uważam, że ta wiosna powinna być lepsza niż jesień”.

Po pobycie dziesięciodniowym na obozie górskim w Borowicach i po treningach na własnych obiektach przyszedł czas na gry kontrolne. Jedną już ŁKS ma za sobą. Na własnym boisku zmierzył się z zespołem suwalskich Wigier remisując 1 : 1. Kolejne sparingi będą w Wilnie, z bardzo silnym przeciwnikiem. Gaszyński podkreśla, że korzyści z tego wyjazdu będą ogromne. Po powrocie z Wilna ŁKS czekają jeszcze trzy gry kontrolne: dwie w Łomży z Mlekovitą i Sokółką i jedna na wyjeździe z grajewskim Mlekpolem, a już 12 marca pierwsze spotkanie mistrzowskie w Skierniewicach z tamtejszą Unią.

Zmiany w zespole
Runda jesienna, która dla ŁKS Łomża zakończyła się na czwartej pozycji mając trzy punkty straty do pierwszego miejsca i jeden punkt do drugiego dała przeogromny materiał do działania – twierdzi Gaszyński. Jak każdy dobry szanujący się zespół także ŁKS w zimowej przerwie dokonał kilku zmian personalnych w składzie. Głównym celem szkoleniowca było pozyskanie napastnika, który mógłby wspomóc Rafała Boguskiego... i udało się.
Do zespołu doszło trzech nowych napastników. Po groźnej kontuzji do zespołu powrócił Grzegorz Zawłocki. Gaszyński podkreśla, że zawodnik ten potrzebował będzie jeszcze dużo czasu, aby okres niemal dwuletniej przerwy nadrobić, ale sam trener jest dobrej myśli i podkreśla, że dołoży wszelkich starań aby zawodnikowi pomóc w powrocie na boisko. Doszło także dwóch w opinii trenera „bardzo wartościowych napastników”: Łukasz Tyczkowski z Jagielloni Białystok i czarnoskóry Nigeryjczyk Chioma Chiemeze, który przez ostatnie dwa lata był zawodnikiem Unii Skierniewice.
Zima były także inne zmiany w składzie łomżyńskiej drużyny. Odszedł Karol Salik (bramkarz), który wrócił do Sparty Augustów i Łukasz Łukasik (obrońca), który narzekał na kontuzję mięśni brzucha. Do zespołu doszedł zawodnik Jagielloni Białystok Tomasz Wołczyk i wychowanek Narwi Ostrołęka Marcin Grabowski - obaj obrońcy, a pomoc wzmocnił Robert Stachura, który przez ostatnie pół roku reprezentował barwy Widzewa Łódź.

Trener Gaszyński, który na każdym miejscu podkreśla, że twardo stąpa po ziemi twierdzi, że wiosna powinna być jeszcze lepsza niż jesień. „I ze strony sponsora Browaru Łomża i ze strony zarządu klubu zostało zrobione wszystko aby zapewnić nam najlepsze warunki do treningu. Uważam, że ta wiosna powinna być lepsza niż jesień.” - mówi Gaszyński.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę