Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ponownie na wokandzie za zabicie wiceprezydenta

Trzej główni sprawcy usłyszeli wyrok dożywocia, pozostali dwaj kary 15 i 25 lat więzienia - teraz wszyscy i oskarżeni i prokuratura się od nich odwołują. Białostocki sąd zajmie się dziś sprawą zabójstwa byłego zastępcy prezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego. Do zbrodni doszło w październiku 2011 roku. W tej sprawie prokuratura oskarżyła 5 mężczyzn. Zdaniem śledczych działali oni ze szczególnym okrucieństwem, a jedynym powodem był napad rabunkowy.

Wszystko wydarzyło się wieczorem, kiedy wiceprezydent wracał do domu ze spotkania. Został zaczepiony na ulicy przez grupę mężczyzn. Doszło do szamotaniny i brutalnego pobicia, a potem rabunku.

Z ustaleń prokuratury wynika, że napadnięty był torturowany, by ujawnił kody PIN do kart bankomatowych. Skazani są mieszkańcami Łomży. Mają od 23 do 44 lat.

Krzysztof Choiński w latach 2002-2010 był zastępcą prezydenta Łomży. Osierocił żonę, pięcioro dzieci i dwoje wnucząt. W samorządzie Łomży zajmował się przede wszystkim oświatą. Przed śmiercią pracował w jednym z miejskich gimnazjów jako zastępca dyrektora.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę