Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kolno. Cisza nocna w ogródkach piwnych

Ogródki piwne tylko do 22:00 - taką decyzję podjęli radni w Kolnie. Zmienili uchwałę o koncesjach, która teraz określa m.in. godziny otwarcia takich obiektów. Według radnych nowe przepisy tylko regulują funkcjonowanie ogródków, według przedsiębiorców utrudniają im pracę.

Dużo czasu radni poświęcili na sprecyzowanie, co rozumieją przez pojęcie "ogródek piwny". To miejsce, gdzie spożywane jest piwo, na zewnątrz, pod parasolami, nieogrodzone i bezpośrednio otwarte - wyjaśnia burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Definicja ta może być bardzo istotna, bo według rady i burmistrza dotyczy ogródków wolno stojących a nie przyległych do już istniejących lokali gastronomicznych. Zdaniem samorządowców godziny, w których ogródek może działać, to nie utrudnienie dla przedsiębiorców tylko próba wprowadzenia porządku. Radni doszli do wniosku, że skoro nie ograniczają ich lokalizacji, to ograniczą godziny działania, także ze względu na ciszę nocną.

Innego zdania są przedsiębiorcy, którzy już prowadzą lokale gastronomiczne. Jak mówią, ogródek, zwłaszcza latem, to szansa na zatrzymanie klientów, a zamykanie go o 22:00 nie ma sensu, bo dopiero wtedy zaczynają zarabiać. Ponadto według przedsiębiorców uchwała tej treści dotyczy wszystkich ogródków, a nie tylko wolno stojących.

Burmistrz zapowiada, że wprowadzone zmiany to początek dyskusji i na wniosek przedsiębiorców uchwała może być modyfikowana. Ci obawiają się jednak, że jakiekolwiek zmiany, nawet jeżeli uda się je wprowadzić, będą obowiązywały dopiero w przyszłym roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę