Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wielkanocne warsztaty w „drzewnej”

Wielkanocne pisanki, wykonane z włóczki zajączki, ręcznie robione kartki z życzeniami czy kurpiowskie palmy można było kupić w sobotę w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Warsztaty wielkanocne zorganizowano by zintegrować nie tylko społeczność tej szkoły, ale także mieszkających w jej pobliżu łomżan. Można było nie tylko zobaczyć i kupić świąteczne ozdoby, ale także poznać techniki ich wykonywania. Wstęp na warsztaty był otwarty, a wszyscy odwiedzający szkołę otrzymywali w prezencie książeczkę z przepisami na wielkanocne potrawy.

- Bolą nie tylko place, a i oczy – mówi młoda pani, która w sali gimnastycznej szkoły prezentowała wykonane przez siebie pisanki. - Mam małe dziecko, więc mogę je wykonywać tylko nocami, ale to zajęcie nie tylko nużące, ale i odprężające – dodaje zaznaczając, że pisanki i palmy wielkanocne wykonuje od czwartej kasy szkoły podstawowej. Aby je robić trzeba więc nie tylko cierpliwości ale i czasu. - Zrobienie jednej pisanki to około godziny, ale małej palemki, z kwiatami z bibuły to ze cztery godziny. 
Podczas warsztatów w „drzewnej” umiejscawiali wykonywania wielkanocnych cudeniek chwaliło się kilkunastu twórców ludowych z całego regionu.  Dyrekcja szkoły zaznacza, że powodem spotkania była chęć integracji całej społeczności szkolnej z rodzinami uczniów, ale także okolicznymi mieszkańcami. Tego typy zajęcia poświęcone różnym tematom mają być w tej szkole organizowane cyklicznie. W tym celu tez każdy z odwiedzających szkoła był proszony o wypełnienie ankiety, która pozwoli określić zainteresowanie i zapotrzebowanie na nie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę