Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Pierwszy z wybitnych łomżan

Ks. prof. Witold Jemielity, był pierwszym z gości którzy mają odwiedzać uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży w ramach cykl spotkań z wybitnymi łomżanami pod hasłem „Małe Ojczyzny”. Celem jest promowanie postawy patriotyzmu lokalnego poprzez poznawanie biografii i działalności wybitnych łomżan oraz różnorodności kulturowej regionu. Zdaniem organizatorów dyskusje panelowe z wybitnymi mieszkańcami mają bardzo ważny aspekt wychowawczy, gdyż budują poczucie więzi młodego człowieka z lokalną ojczyzną, a to z kolei daje mu poczucie zakorzenienia we własnej tradycji i historii.

Ks. prof. Witold Jemielity został wybrany na pierwszego gościa tego cyklu, bo w opinii organizatorów: Marzeny Piekarskiej, Jolanty Wilczewskiej, Lidii Janowicz i uczniów z „Zielonej” to wyjątkowo skromny, życzliwy ludziom człowiek, o rozległej wiedzy, którą chętnie dzieli się z innymi. Współpracuje z Towarzystwem Naukowym im. Wagów, a w bibliotece tej instytucji udziela wielu konsultacji. Ostatnio ks. prof. Witold Jemielity został też uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego za całokształt dokonań w ochronie dziedzictwa kulturowego, autor wielu publikacji o Łomży i Mazowszu. 

Kluczowy punkt uroczystości stanowiła dyskusja panelowa. Poprzedziła ją projekcja sondy przeprowadzonej przez „Studio Zielona 21”, diagnozującej wiedzę łomżan o ich mieście, a także przygotowana przez uczniów kl. 2aTB pod kierunkiem wychowawczyni Marzeny Piekarskiej prezentacja multimedialna pt. „Łomża. Przeszłość i współczesność grodu nad Narwią”. Uczniowie przygotowując prezentację oparli się na publikacjach ks. prof. Witolda Jemielitego. Scenografię uroczystości zdominowały zdjęcia z wystawy „Łomża w dokumencie archiwalnym”, udostępnione przez panią Elżbietę Żegalską z Towarzystwa Naukowego im. Wagów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę