Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jedwabne Rada Miasta bez przewodniczącego

Rada miasta i gminy w Jedwabnem nie ma przewodniczącego. Prawomocność odwołania Kazimierza Załuski z tej funkcji oficjalnie potwierdził Podlaski Urząd Wojewódzki. Do wyboru nowego szefa pracą radnych kieruje wiceprzewodniczący Andrzej Górski. Kazimierz Załuska bronił swojego stanowiska prawie osiem miesięcy. Tyle czasu minęło od złożenia pierwszego wniosku o odwołanie go do przeprowadzenia głosowania. A i to udało się tylko dlatego, że ośmiu radnych, którzy próbowali przeforsować ten wniosek ostatecznie odmówiła udziału w posiedzeniach i rada straciła w ten sposób kworum.

Jednak nawet to głosowanie nie przesądziło jednoznacznie o losach przewodniczącego, który stwierdził, że bezwzględna większość w piętnastoosobowej radzie to dziewięć głosów i nie uznał swojego odwołania usiłując prowadzić dalej sesję. Doszło więc do sytuacji kiedy to w dwóch różnych salach odbywały się jednocześnie dwie sesje – siedmioosobowa prowadzona przez odwołanego przewodniczącego i ośmioosobowa pod kierunkiem wiceprzewodniczącego.

Na obu głosowano podobne uchwały. Rozstrzygający okazał się głos wojewody, który uchylił decyzję rady siedmioosobowej jako podejmowane z naruszeniem prawa, a niedługo potem z urzędu wojewódzkiego nadeszło oficjalne potwierdzenie odwołania Kazimierza Załuski z funkcji.

Nowy przewodniczący rady miejskiej w Jedwabnem zostanie wybrany prawdopodobnie podczas najbliższej sesji. Będzie mógł brać w niej udział, oczywiście już jako normalny radny, także Kazimierz Załuska, którego nadal popiera niemal połowa radnych. Czy ponownie będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego okaże się jeszcze w lutym.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę