Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Baśniowe ferie w bibliotece

Dwa tygodnie ferii minęły dzieciom uczęszczającym na zajęcia w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży zdecydowanie zbyt szybko. Wszystko dzięki ogromowi atrakcji w przygotowanym przez bibliotekarki programie edukacyjnym „Krasnoludki, krasnale, krasnoludy”. – Poprzez zabawę uczymy dzieci – podkreśla Renata Igielska, kierownik Oddziału dla Dzieci MBP. – Takie zajęcia są bardzo potrzebne, ponieważ nie wszystkie dzieci wyjeżdżają na ferie zimowe. Było to rozszerzenie naszej działalności bibliotecznej, ale książki towarzyszyły nam cały czas!

Program tegorocznych ferii w bibliotece był bardzo urozmaicony. Podstawą były zajęcia dydaktyczno-edukacyjne, związane z tytułowymi postaciami krasnali oraz zamieszkiwaną przez nie magiczną krainą. Każdego dnia odbywały się zabawy integracyjne oraz ruchowe, gry edukacyjne, głośne czytanie fragmentów książek o skrzatach i krasnoludkach, mini konkursy, bajkowe kalambury, a także zajęcia plastyczne. Było też wiele zajęć związanych  nie tylko z książką, ukierunkowanych na wszechstronny rozwój dziecka. 
– Bardzo lubię tutaj przychodzić, ponieważ jest tu bardzo fajnie! – mówi 11-letnia Marlena. 
–W czasie ferii zawsze przychodzi tu dużo dzieci. Można spotkać nowe osoby i się z nimi zaprzyjaźnić. A poza tym możemy robić różne prace plastyczne, rywalizować w konkursach i dostawać nagrody. A to jest bardzo przyjemne! Lubię też słuchać i czytać, a tu są bardzo ciekawe książki.
Chętnych do udziału nie brakowało – część dzieci zrezygnowała nawet z zajęć bliżej swego miejsca zamieszkania, aby tylko przychodzić w czasie ferii do biblioteki na dłużej – i każdego dnia na ulicy 3 Maja 6 A meldowała się licząca od 40 do nawet ponad 50 osób gromadka.
– Na feriach najbardziej podobało mi się to, że nie trzeba chodzić do szkoły i do przedszkola, a w bibliotece jest superowo! – mówi 6-letni Kuba. 
– I można odpocząć od przedszkola! – dodaje 5-letni Piotruś. – Bo tam się robi trudne zadania, tu się więcej bawimy i jest fajniej!
Oprócz różnorodnych zajęć dzieci spotykały się też z ciekawymi gośćmi, np. przyrodnikiem Ewą Kudelą z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii w Drozdowie, muzykiem Janem Zugajem i jego podopiecznymi ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Łomży oraz instruktorką tańca Sylwią Gardocką ze szkoły tańca „EduDance”. Podczas spotkania z młodymi ratownikami z  Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Były też w muzeum, gdzie obejrzały wystawy poświęcone historii Łomży i Żydom, w teatrze na spektaklu „Kopciuszek”, kinie oraz na koncercie w MDK-DŚT. Na zakończenie ferii przygotowały zaś wspólnie ze swymi opiekunkami karnawałowy balik oraz specjalne przedstawienie. 
– W tamtym roku było przedstawienie kukiełkowe, tym razem występują różne postacie w takim bajkowym miszmaszu „Krasnal Hałabała i przyjaciele” – mówi Renata Igielska. – Przygotowaliśmy kostiumy, próby odbywały się codziennie i dzieci stanęły na wysokości zadania. Wygląda na to, że nasze wysiłki przynoszą efekty. Cieszy mnie też udział wolontariuszy – w tym roku bardzo pomogła nam gimnazjalistka Łucja z PG1. Dzięki takim zajęciom biblioteka kojarzy się dzieciom z miejscem, gdzie można przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, z książką ale nie tylko. Chętnie tu przychodzą, co jest dla nas bardzo miłe i daje dużo satysfakcji – oby dalej nam się to udawało!

Wojciech Chamryk 
Zdjęcia: Oddział dla Dzieci MBP

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę