Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Gwiazdka z nieba dla „Promyczków”

Główne zdjęcie
Kościół oo. Kapucynów

Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff jak co roku zaśpiewało na charytatywnym koncercie „Gwiazdka z nieba” w łomżyńskim kościele Braci Kapucynów. Pieniądze zebrane w czasie występu zostaną przeznaczone na działalność prowadzonej przez Kapucynów świetlicy „Promyczki”. – Już ponad dekadę śpiewamy dla „Promyczków” – mówi Magda Sinoff. – I bardzo się cieszę, że możemy im pomóc, łącząc cel charytatywny z przeżyciami artystycznymi! – Wielkie dzięki dla naszych gwiazd ze Studia eMDeK z Miejskiego Domu Kultury za ten cudowny kolędowy wieczór – podkreśla o. Mirosław Ferenc, gwardian i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów. – Dziękujemy też tym wszystkim, którzy wrzucili coś do czapek św. Mikołaja – przydadzą się te pieniądze na pewno!

Kościół oo. Kapucynów
Kościół oo. Kapucynów
Studio eMDeK z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży
Studio eMDeK z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży
Magda Sinoff
Magda Sinoff
Paulina Zdrodowska
Paulina Zdrodowska
Magdalena Kocoń
Magdalena Kocoń
Natalia Puławska
Natalia Puławska

Młodzi wokaliści z MDK-DŚT zaśpiewali by wesprzeć tych, którzy nie mogą cieszyć się szczęśliwym i beztroskim dzieciństwem. Był to jednak koncert szczególny nie tylko z powodu tego szczytnego celu, poświątecznego czasu i adekwatnego do niego, kolędowo – pastorałkowego, repertuaru. Studio eMDeK wystąpiło bowiem w niemal całkowicie zmienionym składzie. Podobnie jak w roku ubiegłym mnóstwo braw zebrała najmłodsza w zespole Natalia Puławska, która zaśpiewała „Pierwszą gwiazdkę”.
– Bardzo sympatycznie zaprezentowały się młodsze dziewczęta, w tym Natalia Puławska – potwierdza Magda Sinoff.  – Śpiewa pewnie, bez tremy, ma też bardzo dobry słuch i dykcję. Lubi muzyczne wyzwania, a ma dopiero 6 lat i znalazła się u nas przypadkiem rok temu!
Starsi wokaliści poradzili sobie mimo braku doświadczenia równie dobrze, co było szczególnie słyszalne w pięknie rozpisanych na głosy utworach śpiewanych przez większy skład, jak „Piosenka świąteczna”, ”Wigilia dla wędrowca” oraz utrzymanym w stylu gospel „Z wysokiego nieba”.
– Myślę, że wyszło nieźle! – ocenia Magda Sinoff. – Jestem bardzo zadowolona, bo pojawiły się nowe osoby: Kamil Kowalczyk, Przemysław Piotrowski, Basia Tarczewska, Malwina Cholewicka, Laura Kończyk, które nie śpiewały wcześniej w Dużym eMDeKu, a z kolei były za duże na  Mały eMDeK. Śpiewają dopiero od roku, a 6 stycznia był ich pierwszy publiczny występ. Ten był zdecydowanie lepszy, byli pewniejsi, ale i tak trema była przeogromna, bo musieli dorównać staremu eMDeKowi! A z tamtego składu zaśpiewały dzisiaj tylko Magda Kocoń i Paulina Zdrodowska.
Wspomniane wokalistki popisały się też utworami solowymi: Magda „Ucichłeś Jezuleńku”, Paulina zaś „Cicho, cicho pastuszkowie”.  Magda Sinoff również zaśpiewała - wzruszającą „Szarą kolędę”, autorstwa Krzysztofa Komedy i Wojciecha Młynarskiego. 
– Ta dzisiejsza „Gwiazdka” była takim sygnałem, że istniejemy, bo świetlica „Promyczki” działa długo i cały czas się rozwija – mówi o. Mirosław Ferenc. – Obecnie korzysta z niej około 30. dzieci, w tym 25 na stałe. Dlatego to coś pięknego, że jest taki koncert charytatywny, w czasie którego wspiera się naszą świetlicę. Ale warto o nią dbać przez cały rok, nie tylko przy okazji tego koncertu. Bo są to dzieci, które potrzebują opieki, ludzi, którzy się nimi zajmują, prowadząc je bliżej Boga i Kościoła.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę