Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekaże 90 tysięcy złotych na likwidację ostatnich mogilników

Województwo podlaskie wolne jest od mogilników, w których przez ostatnie kilkadziesiąt lat składowano przeterminowane środki ochrony roślin. Ostatnie wykorzystywane w taki sposób poniemieckie bunkry zostały opróżnione w lasach w okolicach Zbójnej i Dębnik w powiecie łomżyńskim. Akcja likwidowania ostatnich jedenastu mogilników rozpoczęła się pod koniec listopada ubiegłego roku. I chociaż okazało się, że chemikaliów jest więcej niż szacowano i w pewnym momencie wyczerpały się przeznaczone na ten cel fundusze, oczyszczanie bunkrów zakończono niejako "na kredyt".

Zajmujaca się tym specjalistyczna firma z Kielc- "Hydrogeotechnika" niczym jednak nie ryzykuje, bowiem łomżynskie starostwo zyskało zapewnienie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, że ten przekaże brakujące do zbilansowania wydatków 90 tys. zł.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę