Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nie chcesz płacić mandatu - odśnież chodnik

Straż Miejska w Łomży będzie sprawdzała, czy właściciele posesji odśnieżają przyległe do nich chodniki. Osoby, które mimo upomnień nie będą wywiązywały się z tego obowiązku będą karane mandatami. W ubiegłym roku łomżyńska Straż Miejska wystawiła ich kilkadziesiąt.

Jak mówi komendant Straży Miejskiej w Łomży, Bogdan Rutkowski - odśnieżać trzeba chodnik, wejścia, wjazdy, teren przed posesją lub chodnikiem. Nie muszą oni odśnieżać chodnika tylko wtedy, jeżeli między granicą posesji a chodnikiem jest
pas zieleni i należy on do pasa drogowego.

W innym wypadku śnieg i lód trzeba usunąć jak najszybciej. Przepisy jednak nie regulują tego precyzyjnie. Odśnieżanie należy rozpocząć po zakończeniu opadów. Inaczej jest kiedy chodnik jest oblodzony - wtedy trzeba posypywać chodnik na bieżąco.

Za nie usunięcie śniegu lub lodu z chodnika grozi mandat w wysokości 100 zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę