Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejne zabytkowe mogiły na łomżyńskim cmentarzu doczekały się renowacji

Dziewięć odnowionych nagrobków dołączyło w tym roku do ponad 150 już uratowanych zabytków na łomżyńskim cmentarzu przy ul. Kopernika. To efekt kwest, które od prawie 30 lat odbywają się 1. listopada przy bramach tej najstarszej w regionie, ponad 200-letniej nekropolii.

W ubiegłym roku ponad 200 osób społecznie zbierających datki zebrało ponad 40 tys. zł.. Pieniądze wystarczyły na renowację dziewięciu nagrobków - mówi organizator kwest Józef Babiel i dodaje, że ostatecznie wykonano znacznie więcej prac, bo odnowiono także ozdobne żeliwne ogrodzenia mogił.

Zabytkowe obiekty nadal wymagają pomocy, więc przy cmentarnych bramach w tym roku znów 1. listopada staną kwestarze. Najpilniejszych prac wymagają np. pomnik Sędziego Pokoju Benedykta Narbutta i metalowa secesyjna kaplica razem z otaczającym ją lapidarium w komunalnej części cmentarza.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę