Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wojciech Dzierzgowski będzie szefem podlaskiego PSL-u przez kolejne 4 lata

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Dotychczasowy prezes podlaskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego pozostanie na swoim stanowisku. W niedzielę (30.09) w Białymstoku Wojciech Dzierzgowski wygrał wybory na regionalnego szefa ludowców. W wyborach startowało 3 kandydatów: oprócz dotychczasowego prezesa, wicemarszałek województwa Mieczysław Baszko i Wiesław Żyliński.

W pierwszej turze najwięcej głosów delegatów partii zdobył Wiesław Żyliński, tuż za nim był Wojciech Dzierzgowski.  W drugiej turze swój głos oddało 188 delegatów, dwa z głosów były nieważne. Na Wojciecha Dzierzgowskiego głosowało 97 osób, na jego konkurenta 89.

Stary-nowy prezes liczył, że uda mu się pokonać konkurenta z większą przewagą. "Wydawało mi się, że moja dotychczasowa czteroletnia kadencja doprowadziła do stworzenia jednej podlaskiej rodziny ludowej. Tutaj oczywiście odbieram to w ten sposób, że Wiesław Żyliński to bardzo dobry kandydat, z którym o włos udało mi się wygrać" - powiedział Dzierzgowski.

Dlatego prezes podlaskiego PSL zapowiada w najbliższym czasie wewnętrzną integrację ludowców. Wojciech Dzierzgowski będzie prezesem podlaskiego PSL-u przez najbliższe 4 lata.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę