Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Trzysta osób wyruszyło w Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymce do Hodyszewa

"Ziarno zasiane 26 lat temu, wydało teraz plon stukrotny" - powiedział ordynariusz diecezji łomżyńskiej bp Janusz Stepnowski, żegnając uczestników XXVII Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymki do Hodyszewa. W 50-kilometrowa trasę wyruszyło w piątek (24.08) 300 pątników. Pierwszą taką wyprawę podjął Lech Feszler z kolegą, Markiem Rutkowskim i niepełnoletnim wtedy synem - Mariuszem. "Wówczas jedna z intencji wyprawy była polityczna - była to prośba o odrodzenie zawieszonej w tamtym czasie "Solidarności" - dziś prosimy Matkę Bożą Pojednania o przywrócenie ideałów tej pierwsze "Solidarności" i powstrzymanie libertynizmu" - powiedział pomysłodawca hodyszewskich pielgrzymek.

Lech Feszler był potem m.in. senatorem RP, Marek Rutkowski - posłem na Sejm, a Mariusz Feszler... od lat jest kierownikiem wypraw, które 26 lat temu razem z ojcem zapoczątkował.

W zambrowskich pielgrzymkach biorą udział najczęściej młodzi ludzie - dziękują za matury, proszą o pomoc w studiowaniu, nie brak jednak także intencji bardzo prywatnych i osobistych, których nie chcą ujawniać.

Najbliższą noc pielgrzymi z dwóch zambrowskich grup (niebieskiej i zółtej) spędzą na trasie. W sobotę w Wysokiem Mazowieckiem dołączy do nich trzecia grupa (zielona). Razem około 15:00 dotrą do Sanktuarium w Hodyszewie.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę