Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Obrońcy Wizny będą awansowani

Główne zdjęcie
Uroczystości ponownego pochówku kpt Władysława Raginisa i por Stanisława Brykalskiego

Bohaterski dowódca bitwy pod Wizną z września 1939 r. kpt. Władysław Raginis zostanie awansowany do stopnia majora, a jego zastępca por. Stanisław Brykalski otrzyma stopień kapitana - informuje "Dziennik Polski". Do Ministerstwa Obrony Narodowej trafiła już przychylna opinia Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jak podkreśla dziennik, szef MON Tomasz Siemoniak nie miał wątpliwości, że żołnierzom awanse się należą, a pytał urząd o zdanie, by dopełnić formalności.

Przygotowane w MON dokumenty dotyczące awansów w najbliższych dniach trafią do Siemoniaka, a ten nie będzie zwlekał z ich podpisaniem. "Minister może być tylko zaszczycony tym, że będzie mógł przyznać awanse bohaterom walk pod Wizną" - zaznacza Janusz Walczak z MON.

Z wnioskiem o awanse w połowie czerwca wystąpiło Stowarzyszenie Wizna 1939. Jego prezes Dariusz Szymanowski mówi, że stało się to, co powinno się stać już dawno. "Cieszę się, że dostrzeżono zasługi dla Polski, postawę i dramat kapitana Raginisa oraz jego żołnierzy. To ogromny sukces, że nareszcie będą mogli wyjść z cienia ze swym bohaterstwem" - podkreśla.

Akty nominacji na wyższe stopnie będą odczytane uroczyście 8 września, podczas obchodów 73. rocznicy bitwy na Górze Strękowej koło Wizny, w których mają wziąć udział m.in. krewni awansowanych oficerów.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę