Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Spółdzielnie grodzą ulice, a służby ratunkowe mają problemy z dojazdem

Klomby, kwietniki czy barierki blokują przejazd wieloma ulicami osiedlowymi w Łomży. Według założeń spółdzielni mieszkaniowych ma to ograniczyć ruch i przez to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Jednocześnie utrudnia jednak dojazd np kierowcom karetek pogotowia. Ci narzekają, że takie ograniczenia wydłużają czas dojazdu do chorego. Liczy się każda minuta, każda sekunda. A tak trzeba szukać i objeżdżać.

Tak jest min na ulicy Rządowej, gdzie stoją klomby. Na Mazowieckiej gdzie stoją barierki w miejscu gdzie jest przejazd pod blokiem i trzeba jechać chodnikiem. Na Księżnej Anny jest miejsce gdzie dojazd jest w ogóle niemożliwy do jednego z bloków. Podobnie jest przy kilku blokach na Reymonta, Chopina czy Broniewskiego - wymieniają kierowcy.

Kwietniki pojawiły się także przy wyjeździe z ulicy Staffa w Al. Piłsudskiego. Ta blokada to efekt skarg mieszkańców i organizacji ruchu wprowadzonej na Al. Piłsudskiego. Wielu kierowców skracało sobie drogę i jeździło po parkingu zamiast zawracać na rondzie - mówi prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Jerzy Brodziuk.

Jak zapewnia, jeżeli przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców uważają, że takie ograniczenia utrudniają im pracę powinny zgłosić się do spółdzielni. Każdy przypadek będzie rozpatrzony tak, żeby osiągnąć kompromis.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę