Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

„Barbarzyńcy?” nagrodzeni

Jolanta Deptuła i Małgorzata Kuklińska z Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zdobyły – ex equo z Violettą Jarząbkowską z Muzeum Południowego Podlasia - nagrodę główną w konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku. Nagrodzona wystawa „Barbarzyńcy?” prezentowała zabytki pochodzące z wykopalisk na pradawnych cmentarzyskach Drozdowa i jego okolic.

Nagrody w konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne ubiegłego roku województwa podlaskiego zostały przyznane już po raz 10. Nagrodzona czasowa wystawa archeologiczna  „Barbarzyńcy?” - otwarta 9 września 2011 roku – składała się ze zbiorów pochodzących z Działu Archeologii Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Większość eksponatów była prezentowana publicznie po raz pierwszy. Już niebawem staną się one podstawą stałej wystawy archeologicznej, przedstawiającej efekty wieloletnich badań na terenie dawnego województwa łomżyńskiego.

– 18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów – mówi Jerzy Jastrzębski, dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. – Z tej okazji Oddział Podlaski Stowarzyszenia Muzealników Polskich organizuje konkurs na Muzealne Wydarzenie Roku. I takim wydarzeniem w zakresie wystaw czasowych została nasza wystawa archeologiczna „Barbarzyńcy?”. W ubiegłym tygodniu panie Małgorzata Kuklińska i Jolanta Deptuła odebrały tę nagrodę. Myślę, że pokażemy ją publicznie 19 maja w czasie Nocy Muzeów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na poziomie województwa nasza wystawa została uznana za najlepszą. Cieszy to tym bardziej, że jest  to decyzja komisji złożonej z muzealników, którzy oceniali przede wszystkim merytoryczne przygotowanie wystawy.

Wojciech Chamryk

240206081801.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę