Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Powiatowy Turniej BRD w Łomży

Główne zdjęcie
fot. KMP w Łomży

Łomżyńska „piątka” i podstawówka w Olszynach wśród szkół podstawowych oraz PG nr 8 w Łomży i Zespół Szkół z Nowogrodu wśród gimnazjów wygrały powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe drużyny z 12 szkół podstawowych i 8 gimnazjów. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i praktyczne pokazać, że umie prawidłowo jeździć rowerem po torze przeszkód.

fot. KMP w Łomży
fot. KMP w Łomży
fot. KMP w Łomży
fot. KMP w Łomży

Zawody odbyły się w Publicznym Gimnazjum Nr 8 w Łomży. Zorganizowali je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Łomży przy współpracy z łomżyńskim Starostą, Kuratorium Oświaty i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
- Głównym celem konkursu jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej – podają organizatorzy. - Działania te obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Indywidualnie najlepszym uczestnikiem turnieju wśród uczniów podstawówek okazał się Damian Dzięgielewski ze SP Nr 5 w Łomży, a wśród gimnazjalistów Paweł Dębowski z ZSS w Nowogrodzie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę