Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zabrakło miejsc dla przedszkolaków

Rodzice 140 dzieci zostali „odesłani z kwitkiem” w trakcie zakończonej niedawno rekrutacji do miejskich przedszkoli. Dla ich pociech miejsc w samorządowych placówkach zabrakło. Dotyczy to także dzieci pięcioletnich, które mają prawny obowiązek uczęszczania do przedszkoli. - Dzieci 5-letnie, które nie znalazły miejsca w przedszkolach, przyjmowane są do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych – podaje .Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży.

W sumie do miejskich przedszkoli na kolejny rok szkolny przyjęto 1438 dzieci. Z danych wynika, że ponad 1000 dzieci będzie kontynuowało naukę w przedszkolach, prawie 370 to dzieci nowoprzyjęte do placówek. Jak podaje Sobocińska z powodu braku miejsc nie przyjęto do publicznych przedszkoli 140 dzieci.
Ratusz zachęca rodziców dzieci pięcioletnich, które nie znalazły się na listach w przedszkolach do zapisania pociech do działających przy szkołach zerówek. W większości z nich są jeszcze wolne  miejsca. Jak kilka dni temu podawał ratusz do zerówki w SP 2 zapisano 13 sześciolatków i 11 pięciolatków, i w dalszym ciągu pozostaje tu  26 wolnych miejsc. Podobnie jest w innych szkołach (SP 4 - 28 sześciolatków, 10 pięciolatków, 12 wolnych miejsc, SP 5 - 23 sześciolatków, 5 pięciolatków, 22 wolne miejsca, SP 7 - 27 sześciolatków, 3 pięciolatków, 18 wolnych miejsc, SP 10 - 41 sześciolatków, 0 pięciolatków, 34 wolne miejsca) za wyjątkiem  „dziewiątki” SP 9 gdzie rodzice zapisali 34 sześciolatków i 16 pięciolatków i wyczerpali limit miejsc.
- Zakończony nabór elektroniczny nie kończy naboru do placówek oświatowych w Łomży. Do końca sierpnia, jeżeli będzie zapotrzebowanie zgłaszane przez rodziców, władze Łomży będą rozważały możliwość zorganizowania dodatkowych oddziałów w przedszkolach – dodaje Sobocińska.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę