Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Uczniowie z Wety pojechali na praktyki do Niemiec

Dwudziestu uczniów z klas drugiej i trzeciej łomżyńskiej Wety kształcących się na kierunku technik żywienia i gospodarstwa domowego właśnie rozpoczęło miesięczne praktyki w niemieckiej Turyngii. - Uczniowie ulokowani zostali w 10 miejscach odbywania praktyk. To trzy- lub czterogwiazdkowe renomowane hotele, restauracje, kuchnie restauracyjne – podaje Magdalena Budziszewska z ZSWiO w Łomży.

Praktyki są efektem polsko-niemieckiej współpracy, którą rozpoczęła szkoła.
- To nowa oferta szkoły, która uatrakcyjnia naukę w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży – podaje Budziszewska. - Do tej pory uczniowie Wety odbywali praktyki w miejscowych zakładach pracy lub na Helu w fokarium. Od następnego roku w praktykach na terenie Niemiec będą mogli uczestniczyć również uczniowie kształcących się na kierunkach technik agrobiznesu oraz technik architektury krajobrazu.

Podczas niemieckich praktyk uczniowie będą mieli możliwość praktycznej nauki języka niemieckiego, poznania zawodu, nawiązania nowych kontaktów. Na zakończenie otrzymają europassy, czyli certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności praktycznych, przyznawanych osobom odbywającym europejską ścieżkę kształcenia.

Nad powodzeniem  działań uczniowskich  trzymają piecze germanistki z Wety oraz dyrekcja. Jak podkreśla pani dyrektor Albina Chojak uczniowie są w Niemczech ambasadorami szkoły.
- Wymiana szkolna to coś więcej, ponieważ podstawą jest spotkanie, czyli zderzenie kultur, języków, mentalności, obyczajów, jak również odmiennego sposobu postrzegania świata i ludzi. To wyjątkowa okazja do uczenia się i zdobywania wiedzy nie tylko podręcznikowej, lecz co ważniejsze – takiej, której sama szkoła nie przekaże - dodaje.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę