Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie ma najniższy udział w krajowym eksporcie

Województwo podlaskie jest najsłabszym eksporterem w Polsce, posiada również najniższą dynamikę wzrostu eksportu. W 2010 roku udział przedsiębiorstw z naszego regionu w krajowym eksporcie wynosił zaledwie 1,1 proc. i był mniejszy o 0,4 proc. niż w roku przystąpienia do Unii Europejskiej.

Tak wynika z raportu przygotowanego przez białostockich ekonomistów a opublikowanego przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr. Jeden z autorów opracowania - profesor Jerzy Grabowiecki z Uniwersytetu w Białymstoku - mówi, że raport ma pesymistyczny wydźwięk, ponieważ po akcesji do UE rokrocznie spada udział naszego regionu w eksporcie.

W 2010 roku wartość eksportu produktów i usług z województwa podlaskiego wyniosła ponad 1,1 mld euro. Największymi odbiorcami podlaskich towarów były: Niemcy (17,9 proc.), Białoruś (14 proc.), Rosja (11 proc.) i Litwa (8,5 proc.). W tym roku najwięcej eksportowaliśmy zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego oraz gotowych artykułów spożywczych.

Liderem pod względem udziału w eksporcie w 2010 roku było województwo śląskie (18,5 proc.), przed mazowieckim (17,4 proc.) i dolnośląskim (14,1 proc.).

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę