Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Upadek to nie przypadek...

Patrycja Buras z drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Stawiskach wgrała etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi – czy upadek to przypadek?”. Drugie miejsce w tej samej grupie wiekowej zajął Karol Karwowski ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie. Do konkursu nadesłano niemal dwa i pół tysiąca prac plastycznych ze 175 szkół podstawowych z terenów wiejskich województwa podlaskiego.

W 2010 roku w województwie podlaskim w wypadkach w rolnictwie zginęło 12 osób, w tym troje dzieci, a rok 2011 okazał się tragiczniejszy  – ofiar śmiertelnych wypadków w rolnictwie było niemal dwa razy więcej i zginęło też 7 dzieci. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą  na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom, które stanowią najliczniejszą grupę wypadków przy pracy rolniczej oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz klasy IV-VI. W śród młodszych konkurs wygrała Patrycja Buras (SP Stawiskach) przed Karolem Karwowskim (SP w Dobrzyjałowie) i Anną Korzeniecką (SP w Sejnach). W grupie starszych dzieci pierwsze miejsce zajęła Aldona Korzeniecka (SP w Sejnach), przed Julią Jakowską (SP w Rutce-Tartak) i Darią Głębocką (SP w Szumowie). Laureaci pierwszych trzech miejsc w obydwu kategoriach wiekowych zostali zakwalifikowani do etapu centralnego.
Organizatorami konkursu były Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę