Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

„Tylko taniec” z Crazy Twisting Group i Markiem Kisielem

Profesjonalnie, pomysłowo i z zabawną puentą na koniec wystąpili tancerze Crazy Twisting Group z Łomży w programie „Tylko taniec. Got to dance” Telewizji Polsat. Podopieczni Marka Kisiela i on sam po serii oryginalnych, akrobatycznych figur i układów breakdance zatańczyli do refrenu piosenki „My z Łomży”, który wyśpiewała Hanka Bielicka (1915 – 2006).

Marek Kisiel
Marek Kisiel

Popularna fraza Damy w Kapeluszu „Jeśli zdolny uczony, to z Łomży; kompozytor ceniony, to z Łomży...” zakończyła młodzieżowe show, w którym dominowały znacznie mocniejsze, ostrzejsze i dynamiczniejsze bity, w sam raz do widowiskowego breaka. Producenci programu skrócili pokaz CTG z dwóch minut do półtorej, aby pokazać „Krejzujących” w rodzinnym mieście ich i Królowej Estrady – minutową migawkę ekipa Polsatu nakręciła jeszcze w lutym.

CTGroup doceniła Krystyna Mazurówna

- Dołączyliśmy do choreografii fragment piosenki Pani Hanki, żeby rozluźnić trochę atmosferę i rozbawić jurorów – wyjaśnia Adrian Parzych, uczeń II LO w Łomży. - I osiągnęliśmy zakładany efekt, zdobywając cztery głosy na tak! Przygotowania zaczęliśmy dużo wcześniej, niż do programu „Mam talent” w 2009 . Tym razem ćwiczyliśmy układy choreograficzne już z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Naprawdę porządnie się napracowaliśmy. Oczywiście, najwięcej pomysłów miał nasz instruktor Marek Kisiel, ale każdy mógł dołożyć coś od siebie. I chyba dobrze wypadliśmy.
Najpierw CTGroup spodobali się producentom na precastingu w  Białymstoku, a potem na castingu jurorom w stolicy. To właśnie ten występ z początku lutego obejrzeli telewidzowie. CTGroup oceniali fachowcy z najwyższej tanecznej i związanej z tańcem półki: tancerka, choreografka i przed laty solistka Casino de Paris Krystyna Mazurówna, aktorka Joanna Liszowska oraz tancerze Alan Andersz i Michał Malitowski.

Ludzie z pasją: ich sześciu i ona jedna
Crazy Twisting Group wystąpili w brawurowej siódemce: 18-letnia uczennica I LO w Łomży Anna Sobocińska, założyciel „Krejzujących” przed dziesięcioma laty Marek Kisiel (lat 32), 25-letni pracownik hurtowni Artur Listowski, 22-letni inżynier z Moniek Paweł Chwatko, 17-letni uczniowie II LO w Łomży Adrian Parzych i Maciej Brzostowski oraz 15-letni uczeń PG nr 3 Kacper Zientalski. Początkowo „główny” skład rozwijał swoją taneczną pasję od półtora roku, a od września do CTGroup dołączyli Ania i Maciek.
- Skład „Krejzujących” zmieniał się w czasie tej dekady kilkakrotnie – przypomina Marek Kisiel. - To naturalne, że tancerze przychodzą i odchodzą, bo są coraz starsi i mają swoje plany życiowe. Najnowszy narybek to młodzi ludzie z pasją, pełni energii, świeżości, chęci i gotowości do pracy. Są gotowi na wszelkie przedsięwzięcia, więc pewnie jeszcze wiele razem zwojujemy na parkiecie!
Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że CTGroup zostanie zaproszona do półfinału programu „Tylko taniec”. W kwietniu wystąpi na żywo przed kilkumilionową publicznością telewidzów Polsatu.

Mirosław R. Derewońko

Fot: ctgroup.pl

240206081801.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę